Pagrindinis » Darbai » Visuomeniniai pastatai » Prekybos paskirties pastatas Kaune

Prekybos paskirties pastatas Kaune

Projekto metai

2021m.

Vietovė

Kaunas

Bendrasis plotas

2000m2

Kauno mieste, naujai besikuriančioje vietovėje mūsų suprojektuotas specializuotos prekybos paskirties pastatas su administracinėmis patalpomis. Užsakovas mums suformavo uždavinį suprojektuoti lakonišką, bet estetiškai patrauklų įmonę atspindintį pastatą, kuriame būtų apgalvotos darbo sąlygos įmonės personalui.

Pastato funkcinė paskirtis – specializuotų prekių prekyba, t.y. vėdinimo sistemų įranga su priedais. Pastate suprojektavome prekybos erdves susietas su sandėliavimo patalpmis ir administracija. Prekybos produktas mums uždavė koncepcijos kryptį. Sugalvojome, jog vėdinimo įranga yra apie oro srautus, vėjo gūsius, žmogaus kvėpavimą ir mikroklimatą. Taip kilo idėja daugiau pasidomėti žmonėmis, kurie naudosis šiuo pastatu ir jame praleis trečdalį paros laiko, t.y. personalu. Supratome, jog tai gali būti išeities taškas atliekant pastato kūrybines paieškas.

Pabendravus apie kūrybinį procesą, įmonės administracija labai nedviprasmiškai paprašė mūsų sukurti jaukią ir personalą vienijančią aplinką. Pastato koncepcijos „vinimi” tapo labai draugiškai sugyvenantis personalas. Supratome, jog administracinė dalis bus pastato širdis ir variklis. Sugalvojome oro srauto, ciklono alegoriją – administracinės dalies centre sukūrėme dekoratyvinėmis pusapvalėmis sienutėmis suskaidytą erdvę, kuri sujungtų personalą bendrai veiklai kasdien. Čia susirenkama bendriems pietums, šventėms, poilsiui ir bendravimui. Pačiame administracinės dalies centre sukūrėme poilsio ir virtuvės zoną. Ji sutraukia darbuotojus iš skaidriomis atitvaromis atribotų kabinetų. Taip pat susidūrėme su iššūkiu sujungti dviejų skirtingų aukščių tūrius. Taip kilo mintis išnaudoti žemesnės dalies stogą ir sukurti terasą darbuotojų bendrai veiklai. Atribojome ją skaidriomis „Žaliuzi” tipo atitvaromis suvienydami pastato tūrius bendrai kompozicijai. Taip organiškai gavosi natūralaus oro srautas per šias groteles įmonės personalui, Terasoje pertraukų ar įmonės bendrų švenčių metu darbuotojai gali pasimėgauti lauko pramogomis – krepšiniu, kepsnių šventėmis ar tiesiog popietine vasariška kava.

Tikimės jog šis prekybos paskirties pastatas suteiks geras emocijas tiek darbuotojams, tiek klientams kurie jame lankysis.